Gönderen Konu: Her Gün Ölüyorum...  (Okunma sayısı 4225 defa)

Çevrimdışı Meister

• Yeni üye
  • *
Her Gün Ölüyorum...
« : Haziran 07, 2012, 08:56:00 ös »
 Arkadaşlar öyle bir bataktayım ki anlatamam. Kafayı sıyırmama ramak kaldı. Buna bir türlü anlam veremiyorum. Söze şöyle başlamak istiyorum ;
Bu sene Erasmus ile yurt dışında eğitim hakkı kazandım. Macaristanda tek gecelık bir şüpheli ilişkim oldu. İlişkiden 2 gun sonra kadar penısımde yara cıktı, bildiğin kabuklu yara. 2 gun ıcınde gecti. Daha sonra yaklasık 1 bucuk ay kadar sonra Avrupa turuna cıktım 15 gun boyunca dengesız beslendım hatta yemediğim zamanlar oldu. turdan döndüm 2 hafta uzerıne vucumda degısıklıkler fark ettim. Diş etlerim kanamaya baslamıstı. Kafama takıldı bir araştırayım dedim. Karsıma cıkan sonuc neydı dersınız; Lösemi ve AIDS :S Doktora Koştum tabii, doktor ihtimal vermedi, burda böyle bir vaka daha önce duymus deilim ve Macaristan da AIDS vakası %0,01 oranında dedi. Rahatladım biraz... Ama ertesi gün halsızlıkle beraber bogaz sıslıgı ve ates basladı.. Daha sonra beraberinde yaklasık 1 aydır şu semptomlar uzerımde;

- Lenf Bezlerim büyüdü
- omuz bölgelerimde beyaz noktalar var, dirseğime kadar gidiorlar
- Alcak bi atesım var
- Diş etlerimin kanaması yavas yavas artıyor
- Bacaklarımda ciddi derecede halsızlık var
- Konusurken bı kaç kere zorlandıgımı fark ettim
- Ağızımda sebebini bilmediğim yaralar cıkıyor (Tıpkı dişin dudağı tahrip etmesı gıbı) Beyaz Noktalar var
- Nefese doyamıyorum bazen ama öksürük yok
- Vucudumun bir kaç yerinde kırmızı noktalar var
- Penısımde ağrısız ufak sıslıkler meydana geldi ve bunlar grimsi etrafı sıyahımsı :S Ve yesıl damarlar belırdı :(
- Beraberinde Iktıdarsızlık :S Çok zor sertlesıyor :(
- Gözlerimde anlam veremediğim bir görme bozuklugu, uzagı gorebılıyorum yazıları net bır sekılde okuyabılıyorum. ama tuhaf :S Sanırım Çift Görmeye başlıyorum :\
- Akciğerlerımın uzerınde Kılcal Damarlar belırdı. Bunlar çok hafıf ve oval bır bıcımde yukarıdan asagı dogru gelıyor. Bunn nedenını 3 hafta once akcıgerlerımın agrısına baglıorum , uc ksımlarında agrı vardı uyuyamıordum, sonra gectı. suan her sey normal ama klcal damarlar var :(
Göz doktoruna gittim, Önemli bir rahatsızlıgın yok dedi, ufak bır gorme bozuklugu dedı ama derınlemesıne ınclettım....

Tüm bunlardan sonra anlam veremıyorum bana ne oluyor?
60 gun ustune test yaptırdım Almanya' da. Posta yoluyla sonuclar geldi. Doktordan bir kart geldi, Kartta şöyle yazıyordu...

"HIV-Antikörper - nicht nachweisbar -"
Anlamını nette arastırdım, "Doğrulanamaz" gibi terimler cıktı, Neden negatif yazmıyor?
Aklım ahlak bullak oldu.... Hıc bır doktor ihtimal vermiyor, Yakınlarım bana ınanmıyor, 3 senedır panık atagım vardı, bu belırtılerı ona baglıyorlar...
kuruntu yapıyorum dıyolar.. Böyle Kuruntu mu Olur allah askına!
Lütfen yardım edin arkadaslar nedir bunlar :S

Kaposi sarkomu varmış HIV ve AIDS ile bağlantılı :( Ayagımın bas parmagının alt bolgesınde oyle bı yara olmustu, kaposi sarkomundakı gıbı, ARkadaslarım cok gezmeye bagladılar, ayagımı ezmısım tahrıp etmısım dedıler, ama bu nasıl bır rastlantı
 Arkadaşlar 19 yasındayım Bır ınsan 3 ay ıcerısınde AIDS olabılır mı ? :( Kendımı ne kadar yollarda harap edrsem edeyım, O kadar kısa surede olabılırmıyım :(
Şimdi bi yandan Kaposi sarkomu, Bı yandan da HIV e takmıs durumdayım. Almanyadayım tatıl oluyo buralar bu aralar, doktorlar hep tatılde. turkıyeye donemıorum, okula tekrar gıtmelıyım ,, tonlarca sorumlulugum var. Arkadaslar cok kötüyüm yardım edın bişi söyleyın bana :(

Çevrimdışı Meister

• Yeni üye
  • *
Ynt: Her Gün Ölüyorum...
« Yanıtla #1 : Haziran 07, 2012, 11:16:15 ös »
Arkadaşlar yardım allah askına, bir çıkar yol bulamadım :(

Çevrimiçi Gölge

• ADMİN
  • Administrator
  • AIDS Durdur!
« Yanıtla #2 : Haziran 07, 2012, 11:49:57 ös »
 nicht nachweisbar
olmadığı kanıtlanabilir yani saptanamadı diyor...
Yani Hiv virüsü yok diyor...
Almanlar böyle yazıyor ne yapalım???
Olduğun test eliza testi 84. günde tekrarlatmalısın arkadaşım yani sadece antikor bakılmış...
belirtilerin psikolojik...
Ayrıca sen hiç kaposi sarkomu olmuş kişi gördünmü inan ben gördüm hiç öle az bir deri lezyonu değil vücudun her tarafında bozuk para büyüklüğünde çıkıyor...
Hem kaposi 60 günde ortaya çıkmaz yani 60 günde AIDS olamazsın dostum...
Bu Hikayede Pozitif Olan Tek Şey HIV...

Çevrimdışı Meister

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : Haziran 08, 2012, 12:21:31 öö »
Anladım, tekrar yapmam gerekıyor yani.  90 gunum doldu. Bunu yapınca artık hıc suphelenmeme gerek kalmıcak dımı?

Ve sunu söylemeden edemıyecegım;
 Bır sabah kalktıgımda, yaklasık 5 dk sonra kadar gözlerimde sıyah noktalar belırdı o kadar fazlalardı ki görüşümü engellıyordu, korktum ve saga sola kostum. dısarı hav aalmaya cıkayım dedım, dısarıyı bembeyaz goruyodum :( parlak ve renkler gıtmıstı. Tıpkı bir tür atak gıbıydı. Gözlerım kamasıordu. bakamıordum dısarıya... Bu yaklasık 2 dakıka surdu, sonra yavasca goruntu gelmeye basladı, yavas yavas gormeye basladım sonra duzeldı gorusum. ama neydı bu? Boynum yavas yavas sısmeye baslıor...
 Goz ıle alakası yok, Beyın ıle mı alakası var, sımdı onu dert ettım Beyın ıltıhabı fılan :S sınırlerım zedelenmıs olabılır ıktıdarsızlıgım buna neden olabılır. Kısacası berbat durumdayım Sayın Gölge...
 AIDS beyne mı yoksa retınaya mı zarar verıyor? Retınaysa goz muayenesınde neden yok? off berbat durumdayım yaa :(

Artık ışığa pek bakamıorum. beyaz yerlere baktıgımda ucan yuvarlak hucreler goruyorum , ozellıkle havaya baktıgımda :(

Çevrimiçi Gölge

• ADMİN
  • Administrator
  • AIDS Durdur!
« Yanıtla #4 : Haziran 08, 2012, 06:26:05 öö »
84. Gun testını ol anlayalım ne oldugunu AIDS dedıgın sey bu kadar kısa zamanda bole seyler yapmaz ama sonucunu bı al haber beklıyorum...

papatya

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Haziran 08, 2012, 12:23:35 ös »
sevgılı arkadasım hıv pozıtıf tanı almıs hastalarda,aıds ın ortaya cıkabılmesı ıcın hastanın bu tanıyı aldıktan sonra tedavı olmaması gerekırkı hastalık aıds evresıne donussun,bu surecte ortalama hastalık kaptıktan sonrakı 8_10 yıl arasında ortaya cıkıyor... hıv vırusu bulasmıs kısılerde hastalıgın ufak caplı belırtılerının yasanabılmesı ıcın uzerınden 8 -9 ay gecmesı gerekıyo,hemen hastalık bulasır bulasmaz kımse de belırtı yapmaz,sınsıce ılerler.

Çevrimdışı Meister

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : Haziran 08, 2012, 06:12:13 ös »
 Pazartesiyi beklemem gerekiyor, Tatil girdi araya :\
Öncelikle ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim...
Peki, AIDS olamaz dıyorsunuz, AIDS belırtılerının aynını veren baska bı hastalık mı var diyeceğim de, Bende her ne varsa Penisimi de etkilemiş durumda, beyaz noktalar orayada yavas yavas ulaşmaya basladı. Diş etlerimdeki kanama devam edıyor ve kanayan dıs etlerım sıstı artık bı kaç tanesı dişten ayrılmaya basladı, çok ciddi seyler oluyor bana... Allah hepımızın yardımcı olsun. Ölümden başka hiç bir şeyi düşünemıyorum

Son bir umudum kaldı, O da Pazartesi gunu hastaneye gidip verebıldıgım kadar kan verıp, tum testler ıcın tuplerı dolduracam, check up, hıv combo hıv elısa hıv duo (90 gün için hangisi etkili olur ? ) , hepatitler, artık ne varsa baktırıcam....
 Sayın gölge sizi bilgilendirip sonuçları da buraya yazacağım. İnşallah HIV veya AIDS ile ilgili bir bulguya rastalanmaz da, 2-3 belirti yuzunden kendını yıyıp bitiren arkadaşlarımıza bu olay örnek olur. 

Çevrimiçi Gölge

• ADMİN
  • Administrator
  • AIDS Durdur!
« Yanıtla #7 : Haziran 08, 2012, 07:29:18 ös »
Başka bir hastalıkla alakalı bişeyler olabilir bence bütün bulaşıcı hastalıklarına baktırmalısın dostum...
Bulaşıcı hastalık olarak birtek HIV yok çünkü!!!

Çevrimdışı Meister

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : Haziran 08, 2012, 08:40:09 ös »
Evet dostum haklısın :(

Bildiğim tek bir şey var. Ben bir ilk olarak hafızalarda kalacagım, 3 ayda AIDS olan. Kafam artık gidip gelmeye başladı. Kimse inanmıyor bana. Almanya' daym öyle elimi kolumu sallaya sallaya da hastaneye gıdemıyorum. Türkiye' ye dönemiyorum. Okul bırakmıyor. Şeytan diyo ya çek git diye ama para cezası var buyuk mıktarda. ailemi zora sokmak ıstemıyorum. Ne yapacagımı şaşırmış vazıyetteyim. Hayatımda hiç böyle ölesiye pişmanlık duydugumu hatırlamıyorum hem de hiç :(

Yaşarken binlerce defa öldüm resmen ya :(

Çevrimdışı Meister

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : Haziran 08, 2012, 09:03:46 ös »
Alkolün kandaki antikor üretimine engel oldugunu gördüm az önce bu forumda. Eğer öyleyse ben yandım :( 3 ay ıcersınde ephey alkol tukettim... işte şimdi korkmaya başladım... :(

Çevrimdışı Meister

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : Haziran 22, 2012, 01:26:19 ös »
Merhabalar sayın Golge, bir sorum olacaktı;
50 gun uzerıne yaptıgım test sonucunu sonunda aldım, macarıstanda yapmıstım ama alamamıstım. Testte şöyle yazıyor

HIV-1.2 antitest, HIV-1 antigen / ELISA (BioMerieux) -    Negativ

Bunun kesınlıgıne ne kadar guvenebilirim sayın gölge.  Elisa antikor bakıyor biliyordum, orda antijen yazıyor, bilgilendirirseniz sevinirim.
Negatif yazıyor ama, bu göz rahatsızlıgım giderek artıyor. Doktor tomografı onerdı almanyada, ben de pazartesı turkıyeye donuyorum.

Şeyi de merak ediyorum;

Hıv virüsü sinir sistemine saldırabilir mi? Bunu fena sekilde kafama takmış bulunmaktayım, cunku göz doktoruna gıttım bır sey cıkmadı ufak bı rahatsızlıgın var dedı ama bu ufak bısıy deıl, resmen çift görmeye basladım. Beraberinde iktidarsızlık fena sekılde devam ediyor.
Lütfen yardım edin, 2 aydır ruh gıbıyım. hayattan zevk alamıyorum artık :\

Çevrimiçi Gölge

• ADMİN
  • Administrator
  • AIDS Durdur!
« Yanıtla #11 : Haziran 22, 2012, 09:58:43 ös »
Elizada antijende bakılır ama cok hassas degildir ölçüm seviyeleri...

Çevrimdışı Meister

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : Temmuz 19, 2012, 04:42:09 ös »
Selamlar sayın gölge ve tüm arkadaşlarım. Başlıktan da anlaşıldıgı uzre, her gün ölen ben, bu sabah yeniden dogmuş gibi oldum. Yalnız anlatıcaklarıma başlamadan önce bir takım seyler söylemek istiyorum.
 "Her gün ölüyorum" başlığının çok saçma bir başlık oldugunu kafamda hiv' i kabul etmemle anlamıştım. Gerek bu forumda olsun gerek Türkiye de' ki Hiv+ arkadaşlarımız olsun, hepsinden yaptıgım bu kötü yorumlardan dolayı özürdilerim. Hiv demek her seyin sonu demek deıl mıs. Gereksiz yere Hiv+ arkadaşlarımızın psıkolojık durumunu dusunmeden sacmalamısım, kusra bakmayın. İlk defa bu tür bir korkudan dolayı cahillik etmişim. Tabi ki tüm bunları burdaki arkadaşlarımızdan öğrendim. Forumdaki tüm çalışanlara, adminlere, hocalarıma ve arkadaşlarıma tesekkur ederım.

Bu yazıyı, Hiv şüphesi taşıyacak veya taşımakta olan arkadaşlarımıza yararı dokunabılecegınden yazıyorum.
 Yukarıda belli ettiğim tüm semptomları bızzat yasadım ve hala yasıyorum. Almanya da ve Macaristan' da yaptıgım 45. ve 60. günlerdeki elisa testleri (CARD testleri) negatif geldi. Tabi ki ben de diğer arkadaşlarımız gibi, şüphe duymaya devam ettim. 2 ayım ölü gibi geçti, bunu düşünmekten artık konusmalarım bozuldu, şiddetli baş ağrımlarım oldu ki ben de bu alışıla gelmiş değil, denge kayıpları fılan olmaya basladı, görüş kaybım bile oldu.  Her seye ragmen okulumu tamamlayıp öyle dondum türkiye' ye. Herkes şikayetlerimin geçecegıne ınanıyordu. Geçmedi. Burda da başladım enfeksıyon doktorlarına, göz doktorlarına ve ürolojı doktorlarına gıtmeye. Gıtmedıgım doktor kalmadı. Hepsi bişi bulamadı. özellikle enfeksiyon doktorları (Devlet hastanelerindekiler) Elisa testleri yaptılar 130. ve 140. gunlerde, ve bunlar tekrar card testlerıydı, yıne bişi bulanamadı. Herhangi bir enfeksiyona da rastlanmadı. Tam kan sayımında tek bır anormallık yoktu. Ama artık çileden çıkmıştım. Korkumun yerini şiddetli bir öfke almıştı. Ben bunları, bu semptomları yasıyordum ve hiç bir şey çıkmıyordu.

Son olarak dün gittiğim özel hastanede tekrar her seyıme baktırdım. İdrar tahlili,  kan sayımı vs... Kan vermekten arrtık kollarım delık deşik olmustu. Ordaki enfeksiyon hastalıklarına gidip Card testi değilde normal değer testi veren bir Elisa yaptım. Sonuç 145 gun uzerıne şöyle idi "Anti Hiv - Negatif (0.294) <1" Yine rahatlıgım 1 saat bile sürmedi. Denge kaybımdan ve gözlerimdeki sorundan dolayı nerolojıye gıttım. Artık hastalıgın beynıme ulaştıgını dusunuyordum. Mr çekildi ve bu sabah doktorumu arayıp sonucları söylemesını istedim, doktor gayet normal bir şekilde, sende hiç bir şey yok, merkezi sinir sistemin normal, sinirlerimde de problem yokmus. Sonra bana anti depresan ilaç yazdı.

Sonuç olarak, sayın gölge' nin de söylediği gibi, "testlerinize güvenin, belirti hiç bir şeydir, test her sey' dir" Üzerimdeki semptomlar hala sürmekte hiç bir şey değişmedi, tüm bu olanlara ragmen hala yakınmalarım var ama artık psikolojının nasıl bır sey oldugunu bılıyorum. Beyin çok taklitçi. Artık bunu kafama takmıyorum, ve tüm Hiv şüphesi taşıyan arkadaşlara da sesleniyorum, kendinizi yıpratmayın ben ki bu kadar sey yasayıp temiz çıktım, inş siz de çıkıcaksınız. Forumda bana yardımcı olan herkese sevgi saygılarımı sunuyorum. :) Ama gitmiyorum, burda takılmaya devam edicem. :)

Çevrimiçi Gölge

• ADMİN
  • Administrator
  • AIDS Durdur!
« Yanıtla #13 : Temmuz 19, 2012, 05:22:00 ös »
 8)

Hiv ve Aids

« Yanıtla #13 : Temmuz 19, 2012, 05:22:00 ös »