Gönderen Konu: 90.gün eliza testi sonuçlarım,bu süreçte yaşadıklarım,devam eden belirtilerim vs  (Okunma sayısı 7003 defa)

Çevrimdışı sıkıntılı

• Yeni üye
  • *
Öncelikle bu sitede emeği geçen herkeze teşekkür ederim. en başta gölge admine ve diğer arkadaşlara insanları bilinçlendirdikleri  ve onlara yardımcı oldukları için teşekkürlerimi sunmak isterim.

benim hikayem az çok belli ama bu sefer uzun uzun yazmak ve yaşadıklarımı sizinle paylaşmak istedim.

Yaklaşık 95 gün oluyor bir bayanla  mekanda tanıştım ve korunmasız ilişki yaşadım.Her şey güzeldi hayatım çok iyi gidiyordu.
yaşadığım ilişkiden 5 gün sorya boğazımda yara çıktı.ben sıradan bir şey diye düşündüm.bu yara 1 hafta kadar sürdü daha sonra yaranın geçmesiyle birlikte,bu sefer boğazımın diğer tarafında benzer yara çıktı oda 1 hafta kadar sürdü.bu süreçte ilk doktor maceramı kbb ile yaşadım.aft dedi b12 vitamini verdi.Tabiki bu süreçte hiç bir şekilde hiv süphesi yaşamadım veya diğer CYBH dan şüphelenmedim.

2. boğaz yarasının geçmesiyle birlikte benim vücudumda bir ateş(38 derece civarı),üşüme,damarlarımın içinde gezici nitelikte dolaşan ağrılar,yani damarlarımda dolaşan ve kalbime,akciğerlere,böbreğe, eklemlerde ağrılar(ağırlık diz eklemlerinde olmakla beraber),iştahsızlık,mide bulantısı vs vs..

2 günü böle geçirdikten sonra bir dahiliye doktoruna gittim.kan tahlilleri sonuç(normal bir şey yok)
bu arada organlarda ağrı ve aşırı eklem ağrılarım devam ediyor.
Daha sonra aklıma hiv korkusu geldi ve netten araştırma yaptım.
50. gün Enfeksiyon hastalıklarına gittim sonuçlar;
hbs ag 0.15 (negatif ) 0.0-0.9
anti hbs 0 (negatif)
anti hcv 0 (negatif)
anti hıv 0(negatif)
şüphelenmene gerek yok,ama 90.gün gel bir test daha yapalım dedi.
eklem ağrılarımı söylediğim zaman ,romatoloji bölümüne gitmemi onların branşının olmadığını söyledi.
romatoloji bölümüne gittim kan tahlilleri sonuç(normal bir şey yok)
daha sonra belirtiler şiddetle devam ediyor.bu sefer bir ishal başladı.Geçmeyen ishal.
dayanamadım .
70.gün bir test daha yaptırdım sonuçlar;

hbs ag 0.026 (negatif ) 0-0.9
anti hbs 0.000(negatif) 0-10
anti hcv 0.314 (negatif) 0-0.9
anti hıv 0.342(negatif) 0-0.9
Doktor bu sefer kesinlikle güvenmemi söyledi.
ama senin için rahat olsun diye 6. ay gel bir daha test yapalım dedi.bendeki belirtiler şiddetle devam ettiği için, yüzde yüz hiv pozitifim diyordum.artık testlere flan inanmıyordum.
Nette gezinirken bu siteye rastladım ve yaşadıklarımın özetini yazdım.90.gün test olmam gerektiğini öğrendim ve 90.gün testimi 4 gün önce öğrendim sonuçlar;

hbs ag (negatif )
anti hbs (negatif)
anti hcv (negatif)
anti hıv1/2 (negatif)
bu testimi hiv doğrulama merkezinde yaptırdım ve ara değerlerde bir şey yazmıyordu.sadece negatif yazıyordu.Aslında anlatacağım çok şey var ama sonuca gelmek istiyorum.bugun 95.gün ve ben 90 gün eliza testine güvenmek zorunda tereddüt yaşıyorum.çünkü hala üzerimde aşırı bir yorgunluk,ara ara devam eden ishal,ilk günkü gibi şiddetli olmasada hafif eklem ağrıları,gözde yorgunluk ve baş ağrısı vs vs.bu süreçte dahiliye,dermatoloji,romatoloji,enfeksiyon hastalıkları,psikolog bir çok doktora gittim ve bir çok kez kan verdim.
Benim yaşadıklarım kısaca bunlar.Sanki dünya üzerinde yeni bir hastalık çıkmış oda bende ve bunu hiçbir doktor bilmiyor.
6.ay bir daha test olmayı düşünüyorum sonuçlar değişirmi bilmiyorum?

Ve arkadaşlar lütfen tek eşliliğe önem verin diyorum...

« Son Düzenleme: Nisan 26, 2012, 08:07:32 ös Gönderen: sıkıntılı »

Çevrimiçi Gölge

• ADMİN
  • Administrator
  • AIDS Durdur!
Şüphelerini HIV için değil başka cinsel yolla bulaşan hastalıklar için yor o zaman yapıldığın testler negatif eğer belirtilerin psikolojik değilse Frengi,Herpes simpleks gibi virüsler için araştırma yapmalısın dostum....
Dünyada bir tek cinsel yolla bulaşan HIV değil!!!
Bu Hikayede Pozitif Olan Tek Şey HIV...

Çevrimdışı kaptan

• Yeni üye
  • *
sıkıntılı sıkıntıyı at bence yaşadıklarını yaşayan çok kişi var bunların hiv/aids le hiçbir alakası yok bence

aynısının tıpkısını yaşadım;
''damarlarımın içinde gezici nitelikte dolaşan ağrılar,yani damarlarımda dolaşan ve kalbime,akciğerlere,böbreğe, eklemlerde ağrılar(ağırlık diz eklemlerinde olmakla beraber),iştahsızlık''  gibi

4 kere test oldum 90 gün bana haram oldu...sonuçta 90 da negatif aldım ve bende hala
''üzerimde aşırı bir yorgunluk,ara ara devam eden ishal,ilk günkü gibi şiddetli olmasada hafif eklem ağrıları,gözde yorgunluk ve baş ağrısı vs''  var...

ama 90 daki teste inanmaktan başka bir çare yok çünkü gerek yok....
insanları ameliyata alıyorlar boydan boya kesiyorlar kalbini dışarı çıkarıyorlar adamı kesiyorlar,biçiyorlar kalbi yerine koyuyorlar,tekrar kapıyorlar adam 1 hafta sonra ayağa kalkıyor,hayatına devam ediyor... örnekleri çoğaltabiliriz...

Yani demek istediğim bunu yapan tıp bizim mevzuda 90.gün testine inan diyor kardeşim..bunun ötesi psikolojik alanda rahatsızlık oluyor...

belirti olaylarıda yalan ilk virüsü alınca akut dönem dedikleri dönemde yani 1  -   4  hafta arası grip tarzı olaylar...

insanlar bu test sonuçlarına göre başkalarına kan veriyor,evleniyor,işe giriyor...vs

Sen bu testlere inan kardeş dediğm gibi aynılarını yaşadım 90 testiyle olayı kapadım kapamasam normal hayatım sekteye uğrardı....yaşadıklarımı bile hala yavaş yavaş atlatıyorum..

sıkıntı yapma kendine dikkat et mantıklı düşün zırvalara inanma derim ben

kal salıcakla...

Çevrimdışı kozmot

• Yeni üye
  • *
hıv virüsünün belirtileri yok arkadaşım litarütürde yok maalesef bukadar sürede.gölge nin yazdığı gibi eğer yazdıkların piskolijik değilse ki bence piskolojik,diğer cinsel yolla bulaşan hastalıklardan kork.

papatya

• Ziyaretçi
neden kımse hastalıgı bırebır yasayan bırılerıne ınanmak yerıne hala sagda solda guvenırlıgı olmayan belırtılere kendını pıskolojıkmen hazırlayıp kaptırmıs gıdıyor...ıshal olmak faranjıt olmak mantar olmak ıllede hıv le bagdastırılıyor,elınızde negatıf kagıdınız var ve hala ıkna olmuyosunuz pozıtıf olmadıgınıza bunu nasıl acıklayacaksınız?tavsıyem sıkayetlerınızı gıdıp bı dahılıye uzmanına anlatmanız.... hıv vırusu hemen oyle kapılır kapılmaz belırtı yapmıyo arkadaslar vırus kapıldıktan sonra neredeyse 8-9 ay sonra ufak tefek belırtılerle bazen kendını gosterıyo bazen en ufak bı hastalık hıssettırmeden vırus sızın kanınızda durabılıyo... sozum sana degıl arkadasım,ama senın durumunda bı cok hasta var ve hep aynı sorun...

papatya

• Ziyaretçi
SIZ NEGATIFKEN BU KADAR HASSASSINIZ,YA POZITLER NE YAPSIN? SIZ OLMAYAN BISEYLERI YASIYOSUNUZ BIZ ISE OLAN GERCEGI......................

Çevrimiçi Gölge

• ADMİN
  • Administrator
  • AIDS Durdur!
Damdan düşenin halini damdan düşen anlar diyoruz ama arkadaşlar damdan düşenede inanmıyorlar papatya...

Çevrimdışı sıkıntılı

• Yeni üye
  • *
Evet belkide haklısınız başka cinsel yolla bulaşan hastalık olabilir.Frengi (vdrl-rpr) testi de yapmışlardı 90.gün testinde o da negatifti.
ben psikolojik bir belirti olduğunu sanmıyorum.çünkü hastalık döneminden sonra, belli başlı bazı belirtiler yaşadıktan sonra hivden şüphelenmeye başladım.yani çok ağır bir dönem geçirdikten sonra aklıma hiv geldi. kendi kafamdan bir belirti yaratmaya çalışmadım.ve bu dönemde bir çok doktora gittim.Son bir buçuk aylık dönemde elimde yaklaşık 13 tane kan tahlili var.Hiç birinde bir şey çıkmıyor.bütün gittiği doktorlarada tek tek anlatıyorum en ince ayrıntısına kadar yaşadığım durumları.Ama hiç bir şey görükmüyor.Ben bunu anlayamıyorum.

Ama kaptan kardeşin dediği gibi bana da bu 3 ay zehir oldu.bundan sonra senin gibi hiç bir şey düşünmemeye çalışacağım her halde..çünkü sende benim yaşadıklarımın bire bir aynısını yaşamıssın.

Çevrimdışı sıkıntılı

• Yeni üye
  • *
bütün pozitif arkadaşlara işallah bunun şifası en kısa sürede bulunur diye ümit ediyorum.

Çevrimdışı kozmot

• Yeni üye
  • *
Evet belkide haklısınız başka cinsel yolla bulaşan hastalık olabilir.Frengi (vdrl-rpr) testi de yapmışlardı 90.gün testinde o da negatifti.
ben psikolojik bir belirti olduğunu sanmıyorum.çünkü hastalık döneminden sonra, belli başlı bazı belirtiler yaşadıktan sonra hivden şüphelenmeye başladım.yani çok ağır bir dönem geçirdikten sonra aklıma hiv geldi. kendi kafamdan bir belirti yaratmaya çalışmadım.ve bu dönemde bir çok doktora gittim.Son bir buçuk aylık dönemde elimde yaklaşık 13 tane kan tahlili var.Hiç birinde bir şey çıkmıyor.bütün gittiği doktorlarada tek tek anlatıyorum en ince ayrıntısına kadar yaşadığım durumları.Ama hiç bir şey görükmüyor.Ben bunu anlayamıyorum.

Ama kaptan kardeşin dediği gibi bana da bu 3 ay zehir oldu.bundan sonra senin gibi hiç bir şey düşünmemeye çalışacağım her halde..çünkü sende benim yaşadıklarımın bire bir aynısını yaşamıssın.

tekrar söylim arkadaşım istediğin dünya kaynaklarını araştırabilirsin ben araştırmışdım,hiv virüsünün belirtisibelirtiğin süreler içinde dünya ve uzay dahil kesinlikle belirtisi yokdur .bütün yayınlarda yazdığı gibi test sonuçlarından öğrenebilirsin eliza 90 . günde de negatif çıkmış hiv duo ile 14 . günde de öğrenebilirdin sonucunu...

Çevrimdışı mücadele

• Yeni üye
  • *
Arkadaşım hiv olmadığını sende biliyorsun.Hiv konusunu kesinlikle unut.
Arkadaşım bir de emarı dene.Vücuda ilaç veriyorlar.Herhangi bir şey varsa kist veya karaciğer ile ilgili mutlka ortaya çıkar.
Birde şu da olabilir.Ben bir yerde okumuştum BAZI insanlarDA vücutta hiçbir şey olmadığı halde uzunca bir süre  düşündükleri hastalığı aynen yaşıyorlar.Burada beynin vücuttaki tepkileri ortaya çıkarması ve bağişıklık sistemini ,hormonları buna göre düzenlemesinin etKisi var.Örneğin bunla ilgili olarak en çok görülen bayanlarda yalancı hamilelik gibi.Senin birçok kişinin yaşadığı durum bu olabilir.Çünkü  beynin vücut üzerindeki etkilerin bir çoğu halen bilinmiyor.
Sevgiyle kal.

Çevrimiçi Gölge

• ADMİN
  • Administrator
  • AIDS Durdur!
Bugün elinde dogrulama testi olan yeni tanı alan bir pozitif hastamızın yanındaydım ama inan senden daha sakin ve daha sogukkanlıydı...

Çevrimdışı mücadele

• Yeni üye
  • *
Gölge, pozitif tanı alan arkadaşımıza çok geçmiş olsun.Ama sizin gibi iyi insanların dayanışmasını alacağı ve onun  yanında olduğunu göstereceğiniz için  şanslı.Sizin gibi güzel insanlarla olmak ona iyi gelecektir.

Papatyanın dediği gibi pozitif arkadaşlar ne yapsın.
En azından onlar gibi güçlü olun.

90.gün testini negatif almışsın halen kuşku...

Çevrimdışı sıkıntılı

• Yeni üye
  • *
Pozitif tanı almış arkadaşa geçmiş olsun diyorum.Mücadele arkadaşıma katılıyorum.Sizin gibi iyi insanlar olduktan sonra kendisini çok iyi hissedecektir ve asla yalnız olmayacaktır.

haklısın mücadele,artık kuşkulardan arınmam lazım galiba..

Çevrimdışı gaffur

• Yeni üye
  • *
Pozitif olan arkadaşımıza çook geçmiş olsun onun adına yapabileceğimiz birşey varsa burdan lütfen bizlere bildirin.
Sıkıntılı arkadaş sana gelince bırak belirti hikayelerini o kadar test sonucu yalan mı yani?İnsan bir sorar kendine bence psikolojin bozulmus aids fobisi olmuş sende.

Çevrimdışı rzspr

• Yeni üye
  • *
aynı şeyleri şuan bende yaşamaktayım nısan 2012 de yazılmıs bunlar bayagı uzun bır zaman gecmıs uzerınden keske sızınle tanısma ımkanım olsada durumunuz hakkında bılgı alsam

Çevrimdışı k.arslan

• Yeni üye
  • *
Benzer durumu fazlasiyla ben.yasiyorum 90 da negatifim var ama suphelerim bitmiyor.  bu konuyu acan arkadas keske durumunu tekrar paylaşsaydida okuyanlar bir örnek alsaydi. Bu na benzer eski vakalar varsa.guncel durumlarini paylaşsalar insanlik icin biseyler yapmis olacak fakat aradan zaman gectikce hic biri ortada yok

Çevrimiçi Gölge

• ADMİN
  • Administrator
  • AIDS Durdur!
Aynısini sende yapacaksin korkularin bitecek ve gideceksin 2500 yakin insan aynisini yapti cunku...

Çevrimdışı k.arslan

• Yeni üye
  • *
Hayir golge kardesm. Onlarin yaptigini ben yapmicam ben cok zor gunler gecirdim. Anca anca nefes almaya basliyorum. Buraya mailimide birakirim telefon numaramida isteyen belirli zaman gectikten sonra durumumu yasadiklarimi sonuclarimi rahatlikla ögrenebilir.