Gönderen Konu: oral sexle hiv bulaşıyormuş!!  (Okunma sayısı 21537 defa)

Çevrimdışı Halim

• Yeni üye
  • *
oral sexle hiv bulaşıyormuş!!
« : Mart 07, 2012, 01:38:44 ös »
Arkadaşlar benim ilişkimde oral sex vardı ve günlerdir internette araştırma yapıyorum bir üniversitenin yazısında rastladım.Aynen şöyle diyor.

Oral seks ile HIV bulaşır mı?
Evet oral seks yolu ile HIV bulaşabilir.

Kan, sperm ve vaginal sivi virus içerebilir.

Dudağınızda veya ağzınızda yara veya çatlak varsa partnerinizin bir başka seksüel yolla bulaşan hastalığı varsa virüs bu yolla vücuda girebilir.

http://www.cu.edu.tr/content/shtml/turkish/duyurular/genel/aids.shtml

Çevrimiçi Gölge

• ADMİN
  • Administrator
  • AIDS Durdur!
Ynt: oral sexle hiv bulaşıyormuş!!
« Yanıtla #1 : Mart 07, 2012, 01:55:41 ös »
Bişey sorucam yanlış mı hatırlıyorum senin ilişkin korunmasız değilmiydi zaten ne alaka oral sexi araştırıyorsun ki...
« Son Düzenleme: Kasım 02, 2012, 06:19:47 ös Gönderen: Gölge »
Bu Hikayede Pozitif Olan Tek Şey HIV...

Çevrimdışı trafo

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : Mart 07, 2012, 02:11:25 ös »
Hiv profesörü olmaya çalışıyor herhalde ;D

Çevrimdışı Halim

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : Mart 07, 2012, 02:17:20 ös »
Kendim için söylemedim ki benim ilişkim korunmasız doğru bu yüzden hiv olabilme ihtimalimin olduğunu biliyorum.Sadece bu araştırmayı yaparken böyle birşeye rastladım ne kadar doğrudur diye sormak için yazdım.

infectious

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Mart 07, 2012, 02:18:07 ös »
Oral sex yolu ile bulaşma ihtimli tabi ki var. Anal ya da vajinal ilişkiye göre çok daha düşük.

Çevrimiçi Gölge

• ADMİN
  • Administrator
  • AIDS Durdur!
« Yanıtla #5 : Mart 07, 2012, 02:33:03 ös »
Doğru ama o yazı çok eski bence 4.nesil testlerin ismi bile yok orda.
Yapılan son araştırmalar ve gelişmelerin birçoğu yazılmamış o yazıda.

Ancak tarama testleri ile 450.000 ile 660.000 de 1 ihtimal de olsa tarama testleri ile antikor saptayamama durumu (yalanci negatiflik) söz konusudur. Bu nedenle FDA ABD'de tarama testlerine ek olarak kan donörlerinde HIV-1 p24 antijeni bakılmasını da önermektedir.

Diyor yazıda muhtemelen bir 10 yılı var bu yazının arkadaşım.zaten combo testlerde p24 ve antikor beraber bakılıyor!Ayrıca ne alaka p24 bakılması :o

Oral sexle ihtimaller doğrultusunda hiv bulaşma riski elbette var.
Kimse yok demiyor zaten bu yüzden oral sex sırasındada mutlaka prezervatif kullanın diyoruz.
Bu Hikayede Pozitif Olan Tek Şey HIV...

Çevrimdışı Halim

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : Mart 07, 2012, 02:39:36 ös »
Anlaşıldı yani güncel bilgi değil internette okuduklarımın daha güncel bilgiler olmasına dikkat ederim.

Çevrimdışı longlife

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : Mart 07, 2012, 03:37:13 ös »
Anlaşıldı yani güncel bilgi değil internette okuduklarımın daha güncel bilgiler olmasına dikkat ederim.

O kadar küçük ihtimaller, hayatın her anında ve alanında var zaten. Kaza geçirmek gibi, uçak düşmesi gibi, deprem gibi vs.vs.

Çevrimdışı ferit

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : Mart 07, 2012, 10:43:31 ös »
Gölge adminim 10 numara açıklamış durumu...eski bilgilerle kafanızı karıştırmayın,paylaşıp başkalarının kafalarını hiiiçç karıştırmayın...google dan uzak durun...burada zaten güncel bilgilerle bilgilendirilirsiniz...birçok doktor bile hala o kadar bilgisiz ki bu konuda anlatamam...oral sex olayına gelince fransızlara danışan bir arkadaşım oldu bu konuyu fransada yaşıyor ve fransanın hiv konusunda en ileri ülke olduğunu ve hivi onların keşfettiğini sanırım söylememe gerek yok...oral sexte eğer alıcı konumaysanız ve partnerinizin kan veya enfekte herhangi bir sıvısı ağzınıza temas ediyorsa ve ağzınızda herhangi bir açık yara veya çizik varsa ve o an bağişiklik sistemi yeterince güçlü değilse evet bulaşabilir diyorlar viral yük te çok çok önemli yani virüs miktarı...düşün bu kadar ihtimal gerçekleşecek bulaşma olacak, ayrıca karşımızdaki kişinin hiv poz olma ihtimlinide hesaba katarsak çooookk düşük ihtimal...ama asla imkansız değil...adminimizinde dediği gibi burada oral sex sırasında bile korunulması oneriliyor çünkü bu iş şansa ihtimale bırakılmaz...haa eğer verici konumda bulaşma olabilirmi diyorsan o daha da düşük bir ihtimal çünkü alıcı konumundaki kişinin ağzında boll miktarda kan olmalı(eğer karşındaki kişi vampir değilse yada senin ağzı burnu kanlı biriyle fantezi yapma isteğin yoksa....çünkü kesinlikle farkederin diye düşünüyorum),yalnızca tükürükten bulaşma tespit edilememiş şuana kadar çünkü tükrüğün içindeki bazı proteinler hiv virüsünü öldürmese bile deaktif hale getiriyor yani bulaşma yeteneğini kaybettiriyor...nacizane okuduklarımı aktardım...

haa unutmadan muhtemelen sen google amcadan öpüşmeyle bulaşan bir vaka olduğunu okumuşsundur ve kafanda soru işareti oluşur,hemen söyliim o bulaşı hikayesinde öpüşen her iki kişininde dişeti problemi var ve ilişki öncesi dişlerini fırçalamışlar ve anladığım kadarıyla da çok ateşli bir öpüşme yaşanmış..yani ağızda kan olduğu için kandan kana bulaşı yaşanmış...

kal sağlıcakla....

Hiv ve Aids

« Yanıtla #8 : Mart 07, 2012, 10:43:31 ös »