Gönderen Konu: oral seks sırasında aids bulaşması kanıtlanmış  (Okunma sayısı 2277 defa)

Çevrimdışı sersem

  • Yeni üye
  • *
  • İleti: 277
oral seks sırasında aids bulaşması kanıtlanmış
« : Kasım 08, 2012, 11:53:39 öö »
AIDS’in tarihi 1930’lara dayanıyor

Dünyanın en etkili bilgisayar modellerinden birini kullanan araştırmacılar, AIDS virüsünün kaynağının, 1930'lara dayandığını açıkladılar. Virüsün tek bir kaynaktan yayıldığını iddia eden bilimadamları bu orijinal virüse de ‘HIV Havva’ adını verdiler.

ABD'nin New Mexico eyaletindeki Los Alamos Ulusal Laboratuvarı'nda çalışan Bette Korber ve meslektaşları, HIV'deki değişimleri ve virüsün ilk olarak ne zaman şempanzelerden insanlara bulaştığını ortaya çıkarmak için bir bilgisayar modeli kullandılar.

Korber ve arkadaşlarından oluşan araştırma grubu, San Francisco'da konuyla ilgili bir konferansta yaptığı açıklamaya göre, HIV-1'in ilk olarak 1930'lu yıllarda yayılmaya başladığını tahmin ediyorlar. Grup, AIDS salgınının başlangıcını tespit etmenin, virüsün hangi yollardan yayıldığını, hayvanlardan insanlara hangi şartlarda bulaştığını ve insan nüfusu içinde ne süratle yayıldığını anlama açısından önemli bir adım olduğunu kaydetti.

ORAL SEKSE DİKKAT


Bilim adamları, dünyada yaklaşık 40 milyon insana bulaştığını tahmin ettikleri HIV'nin, batı ve orta Afrika'da, virüsün maymunsu ve maymunlarda görülen türü SIV'nin, bölgedeki insanlara sıçramasının ardından yayıldığına inanıyorlar. Afrika'nın bazı bölgelerinde, sık sık şempanze avlayan insanların, yaptıkları bu katliamla kan yoluyla bulaşan virüsün yayılmasına da imkan sağladıkları belirtiliyor.

Bu arada oral seks yoluyla da HIV virüsünün bulaştığı kesinlik kazandı. Konferans sırasında yayınlanan bir araştırmaya göre 1996-99 yılları arasında HIV virüsü bulaşan 122 erkekten % 6'sından fazlasının oral seks yoluyla hastalığı kaptığı anlaşıldı.

Çevrimdışı kirik

  • Yeni üye
  • *
  • İleti: 8
Ynt: oral seks sırasında aids bulaşması kanıtlanmış
« Yanıtla #1 : Aralık 21, 2012, 11:47:35 öö »
oral seksle ilgili bu yazılanların kaynağı neresidir acaba ??

Çevrimdışı infectious

  • Moderator
  • *****
  • İleti: 4001
Ynt: oral seks sırasında aids bulaşması kanıtlanmış
« Yanıtla #2 : Aralık 21, 2012, 12:58:46 ös »
Google den bulabilirsin.

Hiv ve Aids

Ynt: oral seks sırasında aids bulaşması kanıtlanmış
« Yanıtla #2 : Aralık 21, 2012, 12:58:46 ös »