Gönderen Konu: HIV/AIDS belirtileri  (Okunma sayısı 6334 defa)

infectious

• Ziyaretçi
HIV/AIDS belirtileri
« : Şubat 02, 2012, 02:47:56 ös »
AIDS ve aynı virüs tarafından meydana getirilen diğer hastalıkların belirtileri hemen hemen aynıdır. Aynı soğuk ve gribin birbirleriyle özdeşleştirlmesi gibi.Fakat AIDS’e ya da ilgili hastalıklarından birine yakalanmış bir kişi için bu belirtiler çok ısrarcıdır ve nedeni yok gibi görünür. Kişi hiçbir zaman kendisini neyin hasta ettiğini bulamaz ve hastalığın üstesinden gelemez. Çünkü sadece doktorlar ve konu ile ilgili araştırma yapan bilim adamları bu belirtileri teşhis edebilirler. Bu belirtilerin doktor tarafından açıklanan bir kısmı şöyledir:

Fiziksel ve zihinsel aktiviteleri etkileyen, sebebi açıklanamayan aşırı bir yorgunlukZayıflama yada diyet gibi herhangi bir aktivite söz konusu olmadan iki aydan kısa bir sürede 7-10 kilo kaybıBirkaç haftanın sonunda ateşin açıklanamayacak bir şekilde 39 derecenin üstüne çıkmasıUyku sırasında kişinin üstünü sırılsıklam edecek derecede terlemeSebebi bilinmeyen bir şekilde vücuttaki salgı bezlerinin kabarması (Özellikle boğazda, boyunda ve koltuk altında bulunan lenf bezlerinin kabarak en geniş halini alması)Dilin üzerinde ve ağız içinde beyaz noktalar yada lekelerin oluşmasıIsrarla devam eden ishalHerhangi bir solunum enfeksiyonuyla meydana gelen ve çok uzun süren kuru öksürükÖzellikle öksürükle birlikte oluşan nefes darlığıDeri üstünde ya da altında oluşan kat kat, yada yükselen bir şekilde leke ve şişliklerin meydana gelmesi. Başlangıçta çürükmüş gibi algılanabilir fakat bunlar zamanla kaybolmazlar ve genellikle etraflarındaki derilerden çok daha serttirler.Bu belirtileri okumadan önce arkadaşlar bilmeniz gereken hususlardan birisi şu; Şüpheli ilişkiden sonra insan hemen aids olmaz. Aids şüpheli ilişkiden seneler sonra oluşur. Eğer kısa bir süre zarfında şüpheli ilişkiniz varsa ve bu belirtileri kendinizde buluyorsanız hastalığınız piskolojiktir. AIDS ve aynı virüs tarafından meydana getirilen diğer hastalıkların belirtileri hemen hemen aynıdır. Aynı soğuk ve gribin birbirleriyle özdeşleştirlmesi gibi. Fakat AIDS’e ya da ilgili hastalıklarından birine yakalanmış bir kişi için bu belirtiler çok ısrarcıdır ve nedeni yok gibi görünür. Kişi hiçbir zaman kendisini neyin hasta ettiğini bulamaz ve hastalığın üstesinden gelemez. Çünkü sadece doktorlar ve konu ile ilgili araştırma yapan bilim adamları bu belirtileri teşhis edebilirler.  Bu belirtilerin doktor tarafından açıklanan bir kısmı şöyledir:

Fiziksel ve zihinsel aktiviteleri etkileyen, sebebi açıklanamayan aşırı bir yorgunluk
Zayıflama yada diyet gibi herhangi bir aktivite söz konusu olmadan iki aydan kısa bir sürede 7-10 kilo kaybı
Birkaç haftanın sonunda ateşin açıklanamayacak bir şekilde 39 derecenin üstüne çıkması
Uyku sırasında kişinin üstünü sırılsıklam edecek derecede terleme
Sebebi bilinmeyen bir şekilde vücuttaki salgı bezlerinin kabarması (Özellikle boğazda, boyunda ve koltuk altında bulunan lenf bezlerinin kabarak en geniş halini alması)
Dilin üzerinde ve ağız içinde beyaz noktalar yada lekelerin oluşması
Israrla devam eden ishal
Herhangi bir solunum enfeksiyonuyla meydana gelen ve çok uzun süren kuru öksürük
Özellikle öksürükle birlikte oluşan nefes darlığı
Deri üstünde ya da altında oluşan kat kat, yada yükselen bir şekilde leke ve şişliklerin meydana gelmesi. Başlangıçta çürükmüş gibi algılanabilir fakat bunlar zamanla kaybolmazlar ve genellikle etraflarındaki derilerden çok daha serttirler.

infectious

• Ziyaretçi
Ynt: HIV/AIDS belirtileri
« Yanıtla #1 : Şubat 02, 2012, 02:54:41 ös »
Bir kişinin HIV virüsünden şüphelenmesi için bu belirtilerden en az bir kaç tanesini yaşaması gerekir. Bu belirtiler tek başına yaşandığı zaman normal gribal enfeksiyon belirtileriyle aynı özellikleri taşır.

Çevrimdışı vnmrum

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : Şubat 02, 2012, 06:10:27 ös »
Dilde çıkan beyaz yaralar sadece aids in belirtisimidir?

infectious

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Şubat 02, 2012, 06:17:28 ös »
Tabi ki de değildir. Çok sigara ve alkol kullanmak-az su içmek-b12 vitamini eksikliği-gribal enfeksiyonlarda meydana gelebilir. Sadece HIV/AIDS ile ilgilisi yoktur.

Çevrimiçi Gölge

• ADMİN
  • Administrator
  • AIDS Durdur!
« Yanıtla #4 : Şubat 02, 2012, 06:43:41 ös »
Dilde çıkan beyaz yaralar sadece aids in belirtisimidir?
HIV belirtisi dışında bir çok şey olabilir...Şüpheli ilşki yaşadıysan gerekli zamanlarda
HIV testini yaptır ama korkma...
Sonucunu bizle paylaşırsan sevinirim....
Bu Hikayede Pozitif Olan Tek Şey HIV...

Çevrimdışı depresyon

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : Şubat 03, 2012, 01:51:19 ös »
Öksürük kötü bir belirtimidir hiv olduğum anlamına mı gelir?

Çevrimdışı sersem

• Aktif Üye
  • **
« Yanıtla #6 : Şubat 03, 2012, 02:02:25 ös »
Ben belirtisi diye biliyorum ilişki durumun neydi ben sadece oral seksle beraber oldum ve terlemelerim oluyor hafif hiv testi yaptırmak için bekliyorum

Çevrimdışı depresyon

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : Şubat 03, 2012, 02:07:35 ös »
benim ki devam eden bir ilişkiydi sonradan başkalarıylada olduğunu öğrendim korkum o zaman başladı bende öksürük çok fazla!senin kaçıncı günün?başka belirtin varmı hiv testi yaptırdınmı hiç daha önce

Çevrimdışı depresyon

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : Şubat 03, 2012, 02:12:18 ös »
combo test ne anlama geliyor eliza testi mi?

Çevrimiçi Gölge

• ADMİN
  • Administrator
  • AIDS Durdur!
« Yanıtla #9 : Şubat 03, 2012, 02:16:09 ös »
combo test ne anlama geliyor eliza testi mi?
Combo testi hiv testinin hem antijen hem antikor anlamında bakıldığı test yöntemidir.
4.nesil hiv testi - HIV Ag/Ab  - HIV p24+Ab - HIV combo testi gibi isimleride vardır.

Çevrimdışı hivmiyim

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : Ağustos 20, 2012, 08:52:04 ös »
Bir kişinin HIV virüsünden şüphelenmesi için bu belirtilerden en az bir kaç tanesini yaşaması gerekir. Bu belirtiler tek başına yaşandığı zaman normal gribal enfeksiyon belirtileriyle aynı özellikleri taşır.

hocam mutlaka belirti verir mi bu virüs çünkü burdaki belirtilerden hiçbirini yaşamıyorum ben şuanda ve korkuyorum.korkum yersiz mi?

Çevrimiçi Gölge

• ADMİN
  • Administrator
  • AIDS Durdur!
« Yanıtla #11 : Ağustos 20, 2012, 09:21:44 ös »
Her cinsel yolla bulasan hastalikta oldugu gibi kesin belirti yasanacak diye bir sart yoktur...

Çevrimdışı hivmiyim

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : Ağustos 21, 2012, 09:40:38 öö »
Her cinsel yolla bulasan hastalikta oldugu gibi kesin belirti yasanacak diye bir sart yoktur...

anladım teşekkürler

Çevrimdışı fatihkocaturk

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : Ağustos 22, 2012, 12:39:03 ös »
Ama tabii diğer yandan şunu da unutmamak lazım diyorum ben her zaman, HIV'in de birçok CYBE gibi asla hiçbir belirtisi olmayabilir, mutlaka belirtisi olacak diye bir durum söz konusu değil.

Hiv ve Aids

« Yanıtla #13 : Ağustos 22, 2012, 12:39:03 ös »